Uydu alıcı kartları arızalanan veya çalışıyor olsa dahi analog olması veya eski teknolojiye sahip olması sebebi ile yenilenmesi gerekli olan uydu alıcılar içerisinden elde edilmektedir. Uydu alıcı cihazları plastik, alaşım veya metal muhafazaya sahip küçük ev tipi elektronik cihazlardır. Gövdelerinin içerisinde küçük bir baskılı devre kartı bulunur ve bu kart uydu alıcı anakartıdır.

Hurda uydu alıcı kartı üzerinde yüksek miktarda metal eleman bulunur, bunun sebebi giriş çıkış noktaları ve gövde bağlantılarıdır, bu metal kısımlar söküldükten sonra kalan kısım gerçek hurda uydu alıcı kartıdır, bu kart genellikle iki yüzü de baskılı devre kartı olan yeşil renkli üçüncü sınıf elektronik kart hurdası sınıfında yer almaktadır, daha üst sınıflar olan birinci sınıf bilgisayar anakart hurdası veya ikinci sınıf bilgisayar anakart hurdası kadar değerli değildir, bunun sebebi içerdiği entegre devre yapısının zayıflığı, dijital komponent bağlantılarının bulunmayışı ve genel olarak kimyasal ve metal içeriği olarak değerlendirilebilir. Bilgisayar anakart hurdaları daha yoğun kimyasal içeriğe sahip olduğu için daha değerlidir.

Hurda uydu alıcı kartları yukarıda belirttiğimiz gibi hurdaya ayrılan uydu alıcı cihazların sökülmesi ile elde edilir, hurda uydu alıcı kartı hurda geri dönüşüm sektörü için önemli bir gelir kaynağıdır ayrıca uydu ve elektronik servisleri de hurda uydu alıcıları sökerek hurda uydu alıcı kartlarını ayrıştırarak satmaktadır ve yüksek miktarda gelir elde etmektedir, hurda fiyatına satmaktansa elektronik atık geri dönüşümü şirketlerine satışının yapılması ile çok daha yüksek gelir elde edilebilmektedir.

Her çeşit elektronik hurdanızın , hurda harddisk , hurda anakart, Hurda Akü, hurda notebook en yüksek değer ile peşin olarak adresinizden zahmetsizce alınması için bizi arayınız.


Atıklarınız için bizden fiyat almadan lütfen satmayınız.

İrtibat : 0 212 606 03 24

Email : e-atik@eag.com.tr