Standart olarak fiyat verilmesi gereken belli başlı sanayi kollarından birisi de hurdacılık işletmelerinden birisidir. Ancak bu durum daha çok özel sektöre yönelik çalışma alanını kaplamış bulunduğundan yasal olarak özel hurda fiyatlarına müdahale tam olarak yerine getirilememektedir. İşte böyle olunca da hurda alımlarında ve satımlarında standartlar belirleyici olarak karşımıza çıkmamaktadırlar.

Fakat yine de bunların yanı sıra önemli olarak birçok yerlerde ortak olarak belirlenmiş sabit yerler yer almaktadır. Bu şekildeki sabitelerden yola çıkılarak hurda alımlarında bir standardizasyona varılabilir. Açıkça belirtilecek olursa hurda alımlarının başında gelen kablolar içindeki bakırların birçok sanayi kolunda işe yaramaları ve tabi ki en başta iletkenlik özelliği ile elektrik-elektronik alanda kullanılabilmeleri açısından hurda kablo kg kaç para sorusu sürekli olarak sorulan soruların başında gelmeye devam eder.

Bilinmesi gerekir ki 1 kilo kablo eğer özel nitelik taşımıyorsa(devlet kurumlarında kullanılan nitelikli kablolar vs.) genellikle 4 TL üzerinden alımı yapılarak 9 TL üzerinden de fabrikalara satışı yapılmaktadır. Ancak özel niteliğe sahip kablolarda ise alım fiyatında 5 TL artış olur.

Gerekli ve daha ayrıntılı bilgi için çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.


İrtibat : 0 212 606 03 24

Email : e-atik@eag.com.tr