Bilgisayar Hurdasının alımı yapılırken hurda bilgisayarların ekonomik değeri geri kazanılabilir elektronik atıklar ve elektronik dışı atıkların değeri olarak hesaplanmaktadır. Fiyatlandırma yapılırken bilgisayar hurdaları içerisinde bulunan her çeşit elektronik atıklar olan anakart hurdaları , işlemci hurdaları , harddisk hurdaları , ram hurdaları , cd-rom hurdaları , eklenti kartı hurdaları gibi her çeşit elektronik sınıfındaki hurdanın değeri dikkate alınır, ayrıca elektronik olmayan parçalar olan kasa ve çevre birimlerinde bulunan metal ve plastik aksamların tamamı değerlendirilir ve hurda bilgisayar alım fiyatı oluşturulur.

Bilgisayar hurdası alımı fiyatlandırmasında bilgisayar hurdası içerisindeki elektronik atıkların ve elektronik olmayan atıkların değeri hesaplanırken güncel anakart hurda alım fiyatları , harddisk alım fiyatları gibi elektronik komponent hurda alımı fiyatları dikkate alınmaktadır. Bu fiyatlandırmalar elektronik atıkların geri kazanımı sonucunda elde edilebilen ağır metal ve kıymetli madenlerin değerine göre hesaplanmaktadır.

Elektronik atıkların ne kadar karmaşık bir işlevi varsa o kadar çok elektronik devre elemanı dolayısı ile o kadar farklı element kullanımı yapılmaktadır yaklaşımı genel olarak doğrudur ve bu değerlendirme ile bir işlemci hurdası ile bir cd-rom hurdasının değeri çok farklıdır. İşlemci hurdası 5 cm x 5 cm bir yüzey içerisinde 1000 kişiden fazla hesaplama kabiliyeti yapan bir süper teknoloji ürünüyken cd-rom sürücü sadece optik bir lens vasıtası ile cd okuyabilen bir okuyucudur. Böyle bir yaklaşım genel olarak doğrudur.

Bilgisayar Hurdası alımı yapılırken hurda bilgisayarların iç donanımlarının miktarı ve sınıflandırmasına göre değerlendirme yapılarak toplu hurda bilgisayar alım fiyatı teklifi verilmektedir.

Şirketimiz İstanbul ve çevresinden toplu elektronik atık alımı yapmaktadır, elinizde bulunan toplu bilgisayar hurdaları , işlemci hurdaları , anakart hurdaları , ram hurdaları , işlemci hurdaları , monitör hurdaları , notebook hurdaları , harddisk hurdaları , elektronik kart hurdaları , ağ cihazı hurdaları, sunucu hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız.


İrtibat : 0 212 606 03 24

Email : e-atik@eag.com.tr