Kablolar iletkenlik özellikleri olmaları açısından sürekli olarak kullanılmakta olan ürünlerden birisini oluşturmaya devam etmektedirler. İşte böyle olmaları açısından söz konusu alana yönelik olarak bu ürünlerin kullanım alanları da sürekli bir biçimde yaygınlık kazanmaya devam etmektedirler. Özellikle elektrik-elektronik sanayiinden kullanılmakta olan bu kablolar birçok özelliklerini ortaya koyabilmeleri bakımından sanayi alanında kullanım alanı yaygın olan imalata hazır ürünler arasındadırlar.

Hal böyle olunca da ham olarak işlenmeleri için de yerel sektör olarak hurdacılık işletmeleri bulunmaktadır. Hurda kablo haline gelmiş bir kablonun çeşitliliklerine göre fiyat aralığı belirmiş olsa da temel olarak ortaya konulabilecek bir şekilde hurdalar güncel hurda kablo fiyatları ile açıklanmış bulunmaktadırlar.

Böyle olmaları nedeniyle söz konusu alana yönelik olmak üzere sıradan bir kablonun fiyatı 4-5 TL iken genellikle kurumsal ortamlarda kullanılmasının ardından hurdaya ayrılmış olanlar ise 10-15 TL alım fiyatındadırlar. Bunu ise yine 6 TL gibi kâr katarak fabrikalara yollayan hurdacılıkla geçinen kurumsal ve bireysel çalışanlar vardır.

Kaynak: http://www.eag.com.tr © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


İrtibat : 0 212 606 03 24

Email : e-atik@eag.com.tr