İlerleyen teknoloji nedeniyle her geçen gün daha da kirlenen dünyayı temiz tutmak zorunlu olmaya başlamıştır. Her insanın belirli geri dönüşümlere katkı sağlayarak bunu sağlaması çok kolaydır.

Teknolojinin gelişmesi ile çevre, elektronik atıklar ile daha çok kirleniyor. Elektronik atıkların çevreye atılmaması gerekmektedir. Bunun için birçok kuruluş ve belediyelerin çalışmaları vardır. İnsanların onların yaptığı bu çalışmalara destek vermesi geri dönüşüm için büyük bir adımdır.

E-Atık toplama ve geri dönüşüm projeleri yaygınlaşmaya başladı. Belediyelerin de bu çalışmaları yapması daha çok materyallerin geri dönüşümüne büyük katkı sağlamıştır. Geri dönüşüm elektronik malzemelerin toplanması ve belirli sınıflara ayrılması ile başlamış oluyor. Elektronik atıklar ayrılıp özel plastik kasalara yerleştirilerek ilgili yerlere gönderilerek geri dönüşüm sağlanmaktadır.

Elektronik atıkların dönüşümü hem ekonomi hem çevre temizliği konusunda büyük avantajlar sağlamaktadır. Ekonominin fazla enerji kullanmadan enerji kaynaklarını harcamaması avantajdır. Devlet, geri dönüşüm için çalışmalarına devam etmektedir. Enerji kaynakları israf edilmemelidir. Çevreye en çok zararı olan elektronik atıkların yok olması zordur.


İrtibat : 0 212 606 03 24

Email : e-atik@eag.com.tr