Kartuş ve Toner Atıklarının Dönüşümü

EAG Küçük Ev Aletleri
EAG Geri Dönüşüm İkon

Kartuş ve Tonerlerin Dönüştürülmesine Aracı Oluyoruz.

Yazıcılarda kullanılan kartuş ve tonerlerin üretiminde yaklaşık olarak 3 litre ham petrole ihtiyaç duyulmaktadır. Kartuş ve tonerler; plastik, alüminyum, demir, mıknatıs ve toner tozu içermektedir. Ayrıca tonerler, çözücü madde içerdiklerinden dolayı “Tehlikeli Atık” sınıfında yer almaktadır. 1 ile 10 mikron arasındaki toner tozu, nefes alırken kolayca akciğerlere ulaşabilmekte ve bu yüzden kanser ve astım hastalığına yol açabilmektedirler.

Kartuş ve tonerler, lisanslı geri dönüşüm firmaları tarafından geliştirilen kapalı sistemler ile mekanik olarak işlenerek geri kazanımı mümkün fraksiyonlara ayrıştırılmakta ve aynı zamanda toner tozu da tutulabilmektedir. Geri dönüşüme kazandırılan kartuş ve tonerler neticesinde, hammadde ve enerji tasarrufu sağlanarak doğal kaynaklar korunmakta ve çevre kirliliği önlenmektedir.

Bu atıkların geri dönüşümü oldukça büyük önem arz etmektedir. Siz de tüm kartuş ve toner atıklarınızın geri dönüşümü için EAG Geri Dönüşümü tercih edin ve atıklarınzı değerinde sizden teslim alalım ve bu atıkların geri dönüştürülmesine aracı olalım.

Daha detaylı bilgilendirme için bize ulaşabilirsiniz!

Şimdi Arayın : 0 212 606 03 24

E-mail Gönderin : e-atik@eag.com.tr