Bilişim Atıkları Dönüşümü

EAG Küçük Ev Aletleri
EAG Geri Dönüşüm İkon

Bilişim Atıklarınızı Geri Dönüştürüyoruz.

Bilişim Tüketimi ve Elektronik Atıklar birlikte ele alınması şart iki konu başlığıdır. Sürdürülebilir kalkınma hedeflerinden 8.3 kalkınma odaklı politikaları, üretici aktiviteleri, istihdam yaratan çalışmaları, girişimcilik, yaratıcılık. yenilikçilik odaklı küçük orta ölçekli işletmeleri gözetmeyi amaçlar. 8.8 ise işçi haklarının korunması, göçmenler dahil tüm çalışanlar için güvenli çalışma ortamlarının desteklenmesini amaçlar.

Elektronik atıkların doğru yönetimi, geri dönüşüm sektöründe ve yenileme (refurbishing) sektöründe istihdama pozitif yönde katkı sağlayacaktır. Şu anda elektronik atık kayıt dışı olarak işlenmekte, birçok elektronik atık işlenen mekan; insan ve çevre sağlığına uygun olmayan şekilde işletilmekte ve resmi regülasyonlara tabi olmasına rağmen denetlemeler yapılamamaktadır. Bundan dolayı çevreci bir anlayışla elektronik atık yönetiminin tekrar dizayn edilmesi ve sunduğu iş fırsatlarının tekrar değerlendirilmesi ve bir istihdam planı kapsamında uygulanması gerekmektedir.

Teknoloji ilerledikçe bazı eski teknolojiler geride kalmış ve elektronik atık haline gelmiştir. Taşınabilir ses ve görüntü sistemleri, tüplü televizyon dediğimiz CRT televizyonlar en hızlı satış düşüşlerinin meydana geldiği alanlardır. Bazı durumlarda ise fonksiyonellik ön plandadır, günümüzde bilgisayarların yaptığı bir çok şeyi akıllı telefonlarımız yapabilmekte, dolayısıyla masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayar satışlarında düşüşler gözlenmektedir.

EAG Geri Dönüşüm olarak, kullanılmayan eski, bozuk tüm bilişim atıklarınızı değerinde adresinizden toplamaktayız.

Daha detaylı bilgilendirme için bize ulaşabilirsiniz!

Şimdi Arayın : 0 212 606 03 24

E-mail Gönderin : e-atik@eag.com.tr