Atık Akümülatör Geri Dönüşümü

EAG Akü Geri Dönüşümü 1
EAG Geri Dönüşüm İkon

Atık Akümülatörlerinizi Geri Dönüştürüyoruz.

Elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürür ve depolar, gerektiğinde ise bu enerjiyi tekrar elektrik enerjisine çevirir; Akümülatörler için kısaca bir tür doğru akım kaynağı diyebiliriz, Akü de denilmektedir.

Günümüzde üretilen akü türlerinin çoğunluğu kurşunlu akülerdir, takiben den gümüş çinkolu aküler ve de, nikel kadmiyumlu aküler.

Akülerin kullanım amaçları arasında Araçlar (Otomobil Aküsü ) ve Güç Kaynaklarını (UPS) görmekteyiz.

Atık hale gelen akülerin en çevreci yollardan güvenli bir geri dönüşüm sürecinden geçirilmesi gerekmektedir Bu sayede Akülerin geri dönüşümü, sadece enerji tasarrufu ve doğal kaynakların korunması hususunda değil insan ve çevre sağlığı riskini de azaltması yönünden önemli bir prosestir.

EAG Akü Geri Dönüşümü 2

EAG GERİ DÖNÜŞÜM atık pil ve akümülatör ara depolaması faaliyetlerini T.C. İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından verilmiş olan “APAK/Atık Akümülatör Geçici Depolama” izin belgesi ile sürdürmektedir.

EAG GERİ DÖNÜŞÜM, atık pil ve akümülatörlerin toplama konusunda; TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri Derneği) ve Tüm Aküder (Tüm Akü İthalatçıları ve Üreticileri Derneği) üyelikleri mevcuttur. Üyeliğimize istinaden tarafımıza “Atık Pil ve Akümülatör Yetkili Toplayıcı” belgeleri almıştır.

Daha detaylı bilgilendirme için bize ulaşabilirsiniz!

Şimdi Arayın : 0 212 606 03 24

E-mail Gönderin : e-atik@eag.com.tr